• Data dodania: 17.11.2021
  • Autor wpisu: Paweł Bielecki, manager ArtHome Nieruchomości
  • Tagi: rembertów ,ceny warszawa rembertów, statystyki
Rembertów to jedna z mniejszych dzielnic stołecznych pod względem powierzchni. Mniejsze są: Wola, Śródmieście, Praga-Północ, Ursus i Żoliborz. Liczba mieszkańców wynosi ok. 25 tys. osób i to sprawia, że Rembertów jest dzielnicą z najmniejszą liczbą mieszkańców w stolicy. Niewielka gęstość zaludnienia (1 280 osób na km²) jest konsekwencją tego, że w tym obszarze dominuje zabudowa jednorodzinna oraz niskie domy wielorodzinne. Mniej osób na km² mieszka jedynie w Wesołej, Wilanowie i Wawrze.


Dla kogo dzielnica jest rekomendowana?
Ludność Rembertowa jest w znacznym stopniu zasiedziała. Wynika to z peryferyjnego położenia i małej ilości wielorodzinnych domów mieszkalnych. Prawie połowa mieszkańców (45%) mieszka w Rembertowie od urodzenia.

Dane statystyczne pokazują, że dzielnica ma jeden z najwyższych wskaźników ślubów w stolicy i najniższy rozwodów. Dawniej Rembertów był osiedlem, gdzie zamieszkiwali głównie wojskowi z rodzinami. Ceny mieszkań są tu (po Wesołej) najniższe w Warszawie. Dlatego młode rodziny w Rembertowie kupują swoje pierwsze mieszkania - z rynku wtórnego lub w jednej z kilku nowych inwestycji deweloperskich.

Kolejna duża grupa, czyli studenci w Rembertowie, to w większości osoby uczące się w Akademii Sztuki Wojennej (dawniej Akademia Obrony Narodowej) oraz w filii Szkoły Wyższej Pedagogiki Specjalnej. Obydwie uczelnie mają swoje siedziby właśnie w opisywanej tu dzielnicy.

Komunikacja
Do Rembertowa można dojechać autobusem lub pociągiem (PKP i SKM). Większość mieszkańców dobrze ocenia stan komunikacji w Rembertowie, do szkoły lub pracy, dojazd zajmuje im maksymalnie 40 minut. Najszybciej z Rembertowa do centrum Warszawy dojedzie się właśnie SKM. Podróż zajmuje około 20 min. Gdy nie ma na drodze korków samochodem tę odległość można pokonać w 25 min trasą S8 (zjazd z ul. Żołnierskiej) w kierunku Gdańska, a następnie Wisłostradą, al. Solidarności do pl. Bankowego.

W 30 min można dotrzeć drogą wojewódzką 629 do pl. Bankowego lub drogą wojewódzką nr 631 do Ronda Charlesa de Gaulle'a. Można również w ok. 35 min dojechać do Rembertowa autobusem nr 514 z przystanku Metro Politechnika. Korki wydłużają dojazd do centrum, pojawiają się zazwyczaj w okolicach godzin 7-9 oraz 16-19.


Co trzeci Rembertowianin korzysta na co dzień z komunikacji autobusowej, aby dotrzeć do pracy, szkoły lub sklepu. Pętle autobusowe w dzielnicy to: PKP Mokry Ług, Pastuszków, Rembertów-Akademia, Rembertów-Kolonia i Rembertów-Strzelnica. Autobusy w Rembertowie zapewniające połączenie wewnątrz dzielnicy i poza nią to. ZTM utrzymuje kilkanaście przystanków autobusowych w Rembertowie.


Rembertów jest jedną z najbardziej zielonych dzielnic stolicy. Zieleń w Rembertowie stanowi ok. 1/3 jej powierzchni. Do najbardziej wartościowych kompleksów zieleni należy Rezerwat Przyrody Kawęczyn. Mieszkańcy mogą odpoczywać również w parkach w Rembertowie - na przykład przy ul. Frontowej, gdzie mają do swojej dyspozycji plac zabaw, skatepark, siłownię plenerową, fontannę i boisko sportowe.

Zalety mieszkania w Rembertowie:

· duża ilość zieleni,
· kameralna zabudowa mieszkaniowa,
· niewielki ruch samochodowy poza głównymi arteriami komunikacyjnymi,
· jedne z najniższych cen mieszkań i domów w Warszawie.

Wady mieszkania w Rembertowie:
· korki tworzące się przy stacji PKP Rembertów i przy zjeździe z Żołnierskiej w Marsa - wydłużają znacząco dojazd do centrum,
· mało miejsc w publicznych żłobkach,
· problemy z dostępem do publicznej służby zdrowia, w tym brak szpitala w dzielnicy.